Tragiškai pasibaigusios lažybos
Kad ir kokios nemalonios bei fatališkos būtų lėktuvų katastrofos, jų visiškai išvengti nepavyksta. Tokių nelaimių priežastys būna įvairios: nuo techninių gedimų iki teroristinių išpuolių. Vis tik tai, dėl ko 1986 metais įvyko „Aeroflot“ lėktuvo „Tupolev Tu-134A“ avarija, iki šiol yra sunkiai suvokiama sveiko proto žmonėms.
Šiame lėktuve skrido 87 keleiviai, o skrydžiui vadovavo Aleksandras Kliujevas, o antruoju pilotu buvo Genadijus Žirnovas. Būtent šie du asmenys ir jų noras pajuokauti tapo priežastimi, dėl kurios įvyko skaudi nelaimė.
Artėjant prie nusileidimo vietos, A. Kliujevas pasiūlė G. Žirnovui lažintis, jog sugebės lėktuvą nutupdyti nežiūrėdamas pro langus, esančius kabinoje. Tai reiškė, kad A. Kliujevas šį procesą atliks tik remdamasis prietaisų duomenimis, kas, teoriškai, yra įmanoma.
Deja, bet ši avantiūra baigėsi tragiškai. Nepaisydamas įspėjimų iš oro eismo kontrolierių A. Kliujevas tęsė lėktuvo nusileidimą. Viskas baigėsi didžiuliu smūgiu į asfaltą ir 67 žmonės žuvo iškart, o dar septynių gyvybės užgeso pakeliui į ligoninę.
Tarp neišgyvenusių buvo ir G. Žirnovas, tačiau avantiūros autorius A. Kliujevas – išgyveno. Už tokias lažybas skrydžio vadovas buvo nubaustas 15 metų laisvės atėmimo bauda, kuri vėliau buvo sušvelninta iki 6 metų.